«Ми топчемо і ворогів, і друзів…
В. Симоненко
О бідні йорики, всі на один копил.
На цвинтарі розстріляних ілюзій
Уже немає місця для могил.»
Алла Горська. Спалах перед світанком
136 ст., 2019 р.
Видавництво: «Кліо»
Це чудове видання, присвячене 90-річчю Алли Горської, я випадково знайшла на Книжковій країні. На жаль, знайшла вже після великої виставки в «Українському Домі». Прочитавши, чітко усвідомила доречність поради: 🖼️до виставки варто зайти в музейну крамничку і там придбати бодай буклетик про автора 🖼️ Так роботи дійсно розкриються по-іншому.
Це красиве видання розповідає біографію Алли Горської, ілюструючи її світлинами з родинних альбомів і архівів, досліджує творчість художниці та її особистість: сильний, вольовий характер, безкомпромісність і відданість ідеї, за яку Алла заплатила життям.
Розповідається і про оприлюднення інформації про масові поховання жертв політичних репресій у Биківні, про які Алла дізналася разом з Василем Симоненком і Лесем Танюком. Зараз ми знаємо, що там покоїлися від 50 до 100 тисяч репресованих.
Окремий розділ присвячено пам’яті Алли в роботах її близьких, зокрема чоловіка Віктора Зарецького. Читати це боляче, але потрібно, важливо.
Єдину монументальну роботу Алли Горської в Києві (панно «Вітер») можна знайти за адресою просп. Академіка Глушкова, 11. На жаль, багато робіт зараз знаходяться в окупованих містах, і не всі з них уціліли.
Цієї книги немає в наявності онлайн, але якщо вам пощастить її побачити, раджу придбати.